Hakkımızda

İlkadım Psikoloji

Hikayemiz

İlkadım Psikoloji iki kız kardeşin hayali ve girişimi ile 2015 yılında Pendik’te ilk açılan psikolojik danışmanlık merkezidir. Yola çıktığımızda İlkadım adını seçtik; hayatta bir yola çıkarken bir işe başlarken hep ’ilk adım’ atmaya ihtiyaç duyarız. İlk adımı attıktan sonra değişim ve gelişim başlar. İşte tam bu noktada bizler bir desteğe ve uzman yardımına ihtiyaç duyuyoruz. İlkadım psikoloji olarak bu yardımı profesyonel şekilde sunmak niyetiyle yola çıktık ve adımızı bu nedenle ‘ilk adım’ olarak seçtik.
Bazen hayatın zorlukları bazen de yaşadıklarımız ilk adımı atma konusunda engel olabiliyor.

Yıllar 2020’yi gösterdiğinde bir merkez ile çıktığımız bu yola ikinci merkezide ekleyerek ve uzman sayısını 10’a çıkartarak devam ettik. İstanbul Pendik ve Balıkesir Edremit’in önemli psikolojik destek merkezlerinden biri olduk.

Çocuk, ergen, yetişkin, aile ve çift terapilerinin yapıldığı bir merkeze dönüştük. Bünyemize dil ve konuşma terapisi ve ergoterapi hizmetlerini de ekleyerek yolumuza devam ediyoruz.

Değerlerimiz

İnsanın varlığını önemseyerek baktığımız hayat penceresinde bunu mesleğimize ve işimize de yansıttık: Buda bizim insani değerleri önemseyen bir kurum olmamıza yardımcı oldu. Geniş ekibimizle aile gibi çalışıyoruz. Bu çalışmayı yaparken ortak bir misyon ile ilerliyoruz. İlk misyonumuz bilimsel geçerliliği kanıtlanan terapötik yaklaşım ve yöntemler ile çocuklara, bireylere ve çiftlere yardımcı olmaktır. Diğer misyonumuz ruh sağlığını koruyan ve devam ettiren proje ve etkinliklere önderlik etmektir. Üçüncü misyonumuz ise ruh sağlığı alanında çalışanlara yönelik destekleyici çalışmalarda bulunmaktadır.

Misyonumuz

İlkadım Psikoloji Danışmanlık Merkezi, hizmetlerini sunarken bireylere yaşam sürecinde ihtiyaç duydukları desteği mesleki etik kuralları çerçevesinde alanında uzman kadrosuyla sağlıklı bir gelişim ve hayat çizgisi oluşturmayı ilke edinmiştir.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Tüm randevu talepleriniz, Soru, Görüş ve Önerileriniz Hakkında Bizi Arayabilirsiniz.

İlk Adım Psikoloji ve Uzmanlarımız Hakkında Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşın.